Malenkowicz

Mamo! Czy ja jestem normalny?

Mamo! Czy ja jestem normalny?

Nie odpowiedziała…

Nigdy nie odpowiada.

Często mam wrażenie że jest jakaś taka nieobecna.

Czy ona w ogóle się mną interesuje?

Nigdy nie była na moich spotkaniach w szkole, nigdy nie pojawiła się na dniu matki.

Gdy zrobiłem jej laurkę na urodziny, to nawet na nią nie spojrzała. W sumie… Nigdy nie rzuciła okiem na żaden z prezentów jaki jej dałem.

Sam od niej też żadnego nie otrzymałem.

Czy ona w ogóle mnie kochała?

Nie tylko nigdy nie dostałem prezentu ale też nigdy mnie nie przytuliła, nigdy nie pocieszyła gdzy działo się coś złego,…

Ale…

Czy mogę narzekać?

Inne dzieci się śmiały ze mnie przez to wszystko ale ja też miałem powody do śmiania się z nich.

Moja mama może nie robiła ze mną wielu fajnych rzeczy ale nigdy też nie dała mi kary.

Nigdy nie dostałem szlabanu, klapsa.

Nigdy nie podniosła na mnie głosu, nigdy nie przypaliła obiadu ani nigdy nie zapomniała zrobić mi kanapek do szkoły (bo nigdy ich nie robiła), nigdy nie kłóciła się z tatą i nigdy nie powiedziała mi przykrego słowa.

Co prawda było czego zazdrościć innym dzieciom. Ich mamy brały ich do parku, do kina, jeździli na wakacje czy odbierała ich samochodem ze szkoły.

Moja nigdy tego nie zrobiła.

Więc jak już mówiłem:

Ciężko jest z taką mamą która nie żyje…

O autorze

Młody Rotterdamczyk, na co dzień cicha woda.

Piszę od 13-stego roku życia. Od tej pory prowadziłem kilka blogów, eksperymentowałem z gatunkami, środkami przekazu, zapisałem kilkanaście notesów i zeszytów opowiadaniami, listami, rozprawami, przeczytałem setki książek, które były inspiracją dla kolejnych godzin przy biurku z długopisem.

Gdy wszedłem w dorosłe życie, obowiązki, zawirowania i jego tempo gdzieś wypchnęło mnie z flow. Przestałem czytać książki, pisać. Odłożyłem pasję na półkę i próbowałem się „realizować” w innych dziedzinach.

Ta strona jest niejako moją próbą powrotu do pisania. Chcę by była ona zbiorem (według mnie) najlepszych moich tekstów i fragmentów książki którą piszę.

Gdy nie bawię się w pisarza jestem zwyczajnym człowiekiem. Staram się być dobrym dla innych i spędzić swoje lata robiąc to co kocham z tymi których kocham.